Resultaatgericht Veranderen, Managen + Organiseren
Is Carl Jung de oorzaak van veel mislukte veranderingen?
Carl Gustav Jung, een van de grote psychiaters van de 20e eeuw, schreef in 1921 zijn bekende boek over de basistypen van de menselijke persoonlijkheid. Hij kwam tot vier basistypen door uit te gaan van een tweetal tegengestelde oriëntaties: denken versus voelen en introvert (interngericht) versus extravert (extern gericht). Zijn idee daarover is in de jaren daarna door verschillende personen verder uitgewerkt in toepassingen voor het bepalen van het eigen voorkeursgedrag, effectieve communicatie, beter samenwerken, typering van de cultuur van organisaties of succesvol veranderen. Ondanks het gegeven dat een nieuwe methode vaak bij de lancering wordt gekwalificeerd als nieuw, baanbrekend of zelfs revolutionair, zijn het meestal uitwerkingen van het gedachtengoed van Jung.
|
|
Lees meer...
|
Leidinggeven
Richard was een altijd drukke ondernemer/ manager. Vaak leek het alsof hij alleen maar tijd besteedde aan zijn onderneming. Soms bekroop hem het gevoel dat hij de enige was met echt hart voor de zaak. Hij voelde zich dan ook regelmatig een roepende in de woestijn. Tijdens zijn vakantie had Richard zowaar tijd voor een boek: een boek over situationeel leidinggeven. Daarin las hij een aantal interessante zaken, waar hij direct na zijn vakantie mee aan de slag zou gaan.
|
|
Lees meer...
|
In 8 stappen succesvolle invoering resultaatgericht werken
Veel managers zouden graag resultaatgerichter willen werken met hun organisatie. De vraag is vaak hoe resultaatgericht werken ingevoerd kan worden. Dit kan op meerdere manieren gebeuren en is deels afhankelijk van de cultuur van de organisatie. Toch zijn er een aantal stappen die elementair zijn bij het resultaatgericht gaan werken. Wordt één van deze punten over het hoofd gezien dan wordt de slagingskans aanmerkelijk kleiner.
|
|
Lees meer...
|
Medewerkers & Veranderingen
Er zijn elementen waar je als leidinggevende maar beter acht op kunt slaan als de medewerker een nieuwe rol krijgt. Die nieuwe rol kan worden veroorzaakt door een organisatieverandering, een samenvoeging van afdelingen of een andere organisatorische reden. Vaak merken we dat medewerkers onvoldoende betrokken raken bij de verandering die impact heeft op hun werkzaamheden.
|
|
Lees meer...
|
De overeenkomst tussen Prins Maurits en het Nieuwe Werken
Het Nieuwe Werken lijkt momenteel een hype. Het Nieuwe Werken behelst een goede (ICT)infrastructuur die het mogelijk maakt om medewerkers meer thuis te laten werken. Daarnaast betreft het ook vaak het herinrichten van de kantooromgeving. Niet iedereen hoeft immers meer een eigen exclusieve kantoorruimte te hebben. Meer en meer organisaties komen er achter dat het alleen regelen van de infrastructuur en architectuur niet voldoende is. Het vraagt ook immers een andere manier van aansturen en managen. Je ziet je medewerkers niet of haast niet! En ineens ontstaan er termen als: “Het Nieuwe Managen” of “Het Nieuwe Leiden”.
|
|
Lees meer...
|
Bijlagen Succesvol Ondernemen
Hier vindt u alle bijlagen bij het boek Succesvol Ondernemen.
|
|
Lees meer...
|
Bijlagen Resultaatgericht werken, managen en organiseren
In het boek Resultaatgericht werken, managen en organiseren wordt een handleiding gegeven voor het definiëren van resultaatgebieden en het invoeren van een gesprekkencyclus. In deze gesprekkencyclus komen achtereenvolgens de volgende gesprekken aan de orde:
|
|
Lees meer...
|
Resultaatgericht werken binnen de ICT
Kweekel doet regelmatig onderzoek naar resultaatgericht werken. Recentelijk zijn resultaten over resultaatgericht werken binnen de ICT beschikbaar gekomen.
|
|
Lees meer...
|
|
|
|
|
|